Toptan Bijuteri Nereden Alınır?


 


Bijuteri dükkanı açılmak isteniyorsa  yegane çözüm ürünleri toptan almaktır. Dükkanları dolaşarak tek tek ürün toplayarak dükkan açmak olası değildir. Ürünleri toptan alma yoluna gidilirse her şey çok daha kolay olacaktır. Peki bu toptan bijuteri nereden alınır denirse, özellikle büyük şehirler olmak üzere, hemen hemen her yerde bu işin toptancılığını yapan firmalar vardır.


Bijuteri Toptancıları


Türkiye ‘de toptan bijuteri işi yapan pek çok firma vardır. Bu firmalar sayesinde çok uygun fiyata bijuteri ürünleri toplamak mümkündür. Ürün alımı yapılmadan önce numune istenirse, ürün özelliklerini yakından görme şansı olur. Ayrıca bu firmalardan alınacak yüklü miktarda ürünlerde, pazarlık yapma şansı da doğar.
Bijuteri toptancılarının olmadığı küçük bir şehirde yaşanıyorsa, alınan toplu ürünlerin şehirdeki diğer dükkanlara da satılması mümkün olur. Toptan işi yapan bijuteri toptancıları ortalama bir kar oranıyla çalışırken, perakende satışlarda kar oranı oldukça yüksektir.


Toptan Bijuteri


Bijuteri denilince kadının veya erkeğin kullanabileceği her türlü aksesuar akla gelmelidir. Küpesinden yüzüğüne, kolyesinden bilekliğine, rozet, bandana, şal, şapka, fular, çanta, cüzdan, anahtarlık gibi çeşitler ve daha fazlası bijuteri mağazalarında satılmaktadır.
Bu konuda bir toptan bijuteri alımı yapılması düşünülüyorsa, toptancının her türlü ihtiyaca karşılık verebilecek kapasitede olması önemlidir.
Bijuteri toptancıları yerli imalat ürünler satabildiği gibi ithal ürünler de satar. Uzak Doğu ülkelerinin bijuteri ürünleri tüm dünyaya olduğu gibi Türkiye’de de bijuteri piyasasına yoğun olarak girmiştir. Hindistan, Çin ve Nepal'den gelen ürünler bijuteri toptancılarında çok sık rastlanan ürünlerdir.
Uzak Doğu ürünleri, otantik görünümlerinin yanında fiyatları ile de bijuteri toptancılarına cazip gelir. Piyasaya uygun fiyatlı ürünler girer. Uzak Doğudan alınan toptan ürünlerde kar marjı yükselse de risk vardır. Ürün kaliteleri her zaman iyi olmayabilir veya nakliye esnasında ürünler zarar görebilir. Bu risklere rağmen bijuteri toptancılarının gözdesi yine de Uzak Doğu ürünleridir.


Toptan Takı


Bijuteri denince ilk akla gelen takılardır aslında. Takıların da bir modası vardır. Her sezon öne çıkan ürünler görülür. Kadınlar kadar erkeklerin de takı takmaya başlaması ve erkek modellerinin piyasaya girmesi çeşitliliği iyice arttırmıştır. Doğal taşlara ilgi arttıkça, doğal taşlarla çalışılan ürünler çok rağbet görmeye başlamıştır. Piyasaya toptan takı veren firmalar gündemi de belirler.

© 2017 İlgim Aksesuar. All Rights Reserved